windows-10

آپدیت‌های ویندوز ۱۰ معمولا حجم بسیار بالایی دارند و مایکروسافت هم چند وقتی است که قول کم کردن این حجم‌ها را داده است. با اینکه این اتفاق هنوز هم قرار نیست بیافتد، اما مایکروسافت خبر از آزمایش پلتفرم جدیدی به اسم Unified Update Platform داده که قرار است سیستم بروزرسانی ویندوز ۱۰ را کلا تغییر دهد.

 

آپدیت‌های جدید، فقط تغییراتی که به نسبت بروزرسانی قبلی انجام شده است را دانلود می‌کنند.

 

«بیل کاراگونیس»، از مدیران بخش ویندوز مایکروسافت، درباره‌ی این پلتفرم جدید گفته است: “یکی از بزرگ‌ترین تغییرات UUP برای کاربران، کم شدن سایز دانلودها روی کامپیوتر است. سیستم‌هایی را برای ساخت آپدیت‌ها و انتشار آن‌ها ساخته‌ایم که برای هر دستگاه موبایل یا کامپیوتر، دانلودی متفاوت تنظیم می‌کند.”

 

آپدیت‌های جدید، فقط تغییراتی که به نسبت بروزرسانی قبلی انجام شده است را دانلود می‌کنند. این تغییرات، از ماه مارس سال آینده‌ی میلادی اعمال خواهد شد. با این حال، اعضای شبکه‌ی Windows Insider می‌توانند این تغییرات را از همین امروز روی دستگاه‌های موبایلی که ویندوز ۱۰ دارند آزمایش کنند. مایکروسافت این بروزرسانی را برای کامپیوترها و HoloLens عرضه خواهد کرد. با این حال، کنسول بازی ایکس‌باکس وان از سیستم UUP استفاده نخواهد کرد و به همان سیستم خودش ادامه خواهد داد.

 

این تغییرات بروزرسانی‌های ویندوز ۱۰، مطمئنا برای کسانی که اینترنت‌هایی با پهنای باند کم، یا با محدودیت حجمی دارند بسیار خوشایند خواهد بود.

 

طبق گفته‌ی مایکروسافت، بیش از ۴۰۰ میلیون دستگاه به آپدیت‌های اخیر ویندوز ۱۰ بروزرسانی شده‌اند.

منبع = دیجی کالا مگ

منبع : مقالات علمی |اپگرید های سبک در راه است!
برچسب ها : ویندوز ,بروزرسانی ,آپدیت‌های ,تغییرات ,مایکروسافت ,دارند ,دانلود می‌کنند ,قبلی انجام ,بروزرسانی قبلی ,نسبت بروزرسانی ,آپدیت‌های جدید،